'Güvenmiyoruz, amaçları gündemi değiştirmek'

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, “CHP’ye sesleniyorum, gelin bu sürece sizde destek verin. El birliği, güç birliği yapalım, darbe anayasasından aziz milletimizi kurtaralım. İstikbalin rotasını çizecek yeni bir sayfa açalım” demişti. Özkoç, Bahçeli’nin çağrısına ilişkin Milliyet’e şu değerlendirmeleri yaptı: ‘Samimi değiller’

Milliyet - 22-04-2021 7:01, Perşembe

 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, “CHP’ye sesleniyorum, gelin bu sürece sizde destek verin. El birliği, güç birliği yapalım, darbe anayasasından aziz milletimizi kurtaralım. İstikbalin rotasını çizecek yeni bir sayfa açalım” demişti. Özkoç, Bahçeli’nin çağrısına ilişkin Milliyet’e şu değerlendirmeleri yaptı:

“Darbe anayasasından kurtulma teklifini Sayın Genel Başkan defalarca yaptı. Bununla ilgili iki kere masaya oturduk. Her ikisinde de masadan kalkan AKP kanadı oldu. Biz zaten biliyoruz onların tutumunu baştan söyledik, dedik ki; ‘bizim uzlaştığımız maddeler konusunda eğer bir hemfikir sağlamazsak olmaz’, bu bir. İki; ‘Biz iki konuda kararlıyız. Parlamenter sistem ve anayasanın ilk dört maddesinin tartışılamaz oluşu’ dedik. Onun için biz bunlara bir kere anayasa konusunda güvenmiyoruz. Samimi olduklarına inanmıyoruz. İki kırmızı çizgimiz var. Parlamenter sistem ve anayasanın ilk dört maddesi. Bu konuda samimi iseler otururuz, konuşuruz.

‘Samimi değiller’

Tek amaçları var, Türkiye’nin gündemini değiştirmek. Anayasanın hangi maddesi engelliyor 128 milyar doların nereye satıldığını açıklamayı. Anayasanın hangi maddesi pandemiyle mücadelede verdiğimiz savaşı engelliyor. Önlerindeki engel anayasa değil, önlerindeki engel kendi zihniyetleridir, bakış açılarıdır.  Niyetleri millet değildir, kendi hesaplarıdır. Biz bunu biliyoruz. Daha önce de gördük. Güvenirlikleri ve samimiyetleri yok. O yüzden de onların ne söylediğine değil ne yapacağımıza bakıyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Altay’a ‘tehdit’ soruşturması

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

‘Balkanların huzuru için çaba harcıyoruz’

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

‘Konuşmamı izlemelerini tavsiye ediyorum’

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Erdoğan’dan 128 milyar dolar iddialarına yanıt: Baştan sona yalan yanlış ve cehalet

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Bakanlar Varank ve Akar'dan Kayseri'ye aşı çıkarması

En Çok Okunanlar

İngiltere ile Fransa arasında gerilim: Savaş gemileri bölgede

Zeytinburnu’nda bina çöktü

SON DAKİKA HABERİ: Türkiye'de iki doz aşı yaptıranlar 10 milyonu aştı

SON DAKİKA HABERİ || Tam kapanma uzatılacak mı, ne zaman bitecek 2021? Yasaklar devam edecek mi, 17 günlük tam kapanmadan kimler muaf?

Tam kapanma baskını! 'Nace kodumuz var' dedi ama iş yeri mühürlendi

Apple’dan ayakta alkışlanacak hareket!

"Soykırım" yalanını BM Genel Kurulu'nda gündeme getirdiler! Başkandan yerinde cevap

İşsizliğin tavan yaptığı kente, 90 milyonluk park

Eşiyle ilişkisinden şüphelendiği babasını, annesiyle planlayıp öldürdü