23 Nisan 2021 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi 23 Nisan 2021 Cuma Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?

Nisan ayı evde bakım maaşı yatan iller listesi açıklandı. 23 Nisan 2021 itibariyle hangi illerde Evde Bakım Maaşları yattı? Evde bakım maaşı ne demek, kimler evde bakım maaşından yararlanabilir? Evde bakım aylığını hangi bankadan çekebilirsiniz? 23 Nisan evde bakım maaşı yatan iller... Evde bakım aylığına ilişkin tüm detaylar haberimizde...

Trend Ekonomi - 22-04-2021 16:18, Perşembe

Evde bakım maaşı ülkemizde pek çok insanı ilgilendiriyor. Peki evde bakım aylığı ile ilgili gerekenleri yeteri kadar biliyor muyuz? Evde bakım maaşı hangi bankaya yatar?  Evde bakım maaşı yattı mı? Hesabıma ne zaman para aktarılacak? 23 Nisan Evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Evde bakım aylığı ödemeleri yatmaya başladı mı? 23 Nisan 2021 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi... Hangi illerde evde bakım maaşı yattı? Mart ayında yatacak evde bakım maaşlarının listesi... Evde bakım aylığı ile ilgili tüm merak ettiklerinizin cevabı bu haberde.
 
İşte Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi
 
1- Amasya
 
2- Kırklareli
 
3- Edirne
 
4- Osmaniye
 
5- Samsun
 
6- Aksaray
 
7- Ordu
 
8- Hatay
 
9- Sakarya
 
10- Antalya
 
11- Afyonkarahisar
 
12- İzmir
 
13- Balıkesir
 
14- Isparta
 
15-Konya
 
16- Diyarbakır
 
17- Manisa
 
18- Uşak
 
19- Bilecik
 
20- Adıyaman
 
21- Gaziantep
 
22- Zonguldak
 
23- Osmaniye
 
24- Erzincan
 
25- Tekirdağ
 
26- Şanlıurfa
 
27- Bursa
 
28-  Adana
 
29- Karabük
 
30- İstanbul
 
31- Kars
 
32- Mersin
 
33- Erzurum
 
34- Kayseri
 
Merak edilen tüm soruların cevaplarını, güvenilir kaynaklardan araştırmaya devam ediyoruz. Şu an için herhangi bir gelişmenin olmadığını belirtmek isteriz. Önümüzdeki gün veya saatlerde güncelleme geldikçe size aktaracağız.
 
EVDE BAKIM AYLIĞI SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?
 
Evde Bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.
  
SMS İLE SORGULAMA NASIL YAPILIR?
 
Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulayabilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat Bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.
 
EVDE BAKIM AYLIĞI NASIL TAKİP EDİLİR?
 
Engelli aylığından yararlanmak isteyen kişiler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nden aldıkları sevk ile sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelere gidiyorlar. Raporda belirlenen engellilik oranı sonrası muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve engellilik oranına göre belirlenen evde bakım aylığı bağlanıyor.
 
EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?
 
2021 yılında evinde hasta, engelli ya da yaşlı vatandaşlara bakan 1. derecedeki yakına ödenen evde bakım maaşlarına zam geldi. 2022 engelli aylıkları; Yüzde 40-69 engeli olanların aylığı 509 liradan 536, yüzde 70 üstü engeli olanların da 763 liradan 804 liraya ulaşabilecek. 1.384 lira tutarındaki evde bakım desteği, 1.457 liraya çıkabilecek. Engelli bir bireyin maaş alabilmesi için maddi durumunun kötü olması yani fakir olması, muhtaç ve kimsesiz olması gerekmektedir. 2022 aylığı olarak bilinen engelli maaşları için başvurular Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıflarına yapılmaktadır.
 
2022 engelli aylıkları; Yüzde 40-69 engeli olanların aylığı 509 liradan 536, yüzde 70 üstü engeli olanların da 763 liradan 804 liraya ulaşabilecek. 1.384 lira tutarındaki evde bakım desteği, 1.457 liraya çıkabilecek.
 
EVDE BAKIM MAAŞI NEDİR?
 
Evde bakım maaşı, bakıma muhtaç olduğu gerekli belgelerde kanıtlanmış hastalara bakan kişilere devlet tarafından verilen hasta bakım parasıdır. Bakıma muhtaç olduğu gerekli belgelerde kanıtlanmış hastalara bakan kişilere verilir.
 
Tutarı bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3'ünden az olan bakıma muhtaç engellilerin bakımını üstlenen akrabası, vasisi gibi üçüncü kişilere ödenen aylığa evde bakım aylığı denir.
 

İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Norveç Merkez Bankası, dijital para teknolojisini test edecek

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Thodex'in kurucusu Özer hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarıldı

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Mercedes-Benz 2022 EQB'yi Piyasaya Sürüyor

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Biden konuştu Bitcoin yine çakıldı!

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Dev Şirket Tam 100 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı Yaptı!

En Çok Okunanlar

Eski MİT'çi Mehmet Eymür: Bu işin sonu siyasi cinayetlerdir

İllere göre haftalık vaka sayıları açıklandı

Btc Turk'ten 'hacklendi' iddialarına resmi açıklama

Otomobil sektöründe çip krizi büyüyor

Haydarpaşa Garı'ndaki kazılarda 2 bin 400 yıllık anıt bulundu

Süper Lig'in şampiyonu Beşiktaş Türkiye Kupası'nı da aldı!

Türkiye'de son 24 saatte 11 bin 937 yeni vaka tespit edildi, 203 can kaybı yaşandı

Thodex soruşturmasında şirketin finans uzmanı ile yazılımcısı gözaltına alında

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Medeniyetler şehri Kudüs'ün ruhunu ve dokusunu bilen Türkiye yeni bir nöbet için devreye girmelidir.