4.000 TL altı en iyi elektrikli scooterlar

Kısa mesafe yolculuklarda elektrikli scooterların sağladığı pratiklik birçok kişiyi cezbediyor. Bu nedenle scooter almak isteyen tüketiciler çok sayıda alternatifle karşılaşıyor ve seçim yaparken zorlanıyor. Tercih yapmanızı kolaylaştırmak için 4.000 TL alt en iyi elektrikli scooterlar listesi hazırladık. Bir araya getirdiğimiz ürünlerin detaylarına bakmadan önce “Elektrikli scooter alırken nelere dikkat edilmeli?” sorusunun cevabını vermekte fayda var.

Shiftdelete.net - 22-04-2021 16:51, Perşembe

Kısa mesafe yolculuklarda elektrikli scooterların sağladığı pratiklik birçok kişiyi cezbediyor. Bu nedenle scooter almak isteyen tüketiciler çok sayıda alternatifle karşılaşıyor ve seçim yaparken zorlanıyor. Tercih yapmanızı kolaylaştırmak için 4.000 TL alt en iyi elektrikli scooterlar listesi hazırladık.

Bir araya getirdiğimiz ürünlerin detaylarına bakmadan önce “Elektrikli scooter alırken nelere dikkat edilmeli?” sorusunun cevabını vermekte fayda var. Böylece doğru seçimi yapmanız kolaylaşacaktır.

Scooter alırken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Çoğu ulaşım aracında olduğu gibi elektrikli scooterlarda da motor gücü önemlidir. 200 W güce sahip modellerle rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak hızlı bir sürüş deneyimi istiyorsanız en az 350 W gücündeki scooterlara bakmanızda fayda var.

Motor gücünün yanı sıra fren mesafesine de bakmanız gerekiyor. Özellikle yüksek hızlara ulaşan ürünlerde bu kriter daha fazla önem taşıyor.

Modelleri birbirinden ayrıştıran önemli unsurlardan biri de pildir. Ürünün ne kadar sürede tam şarja ulaştığı, şarjı doluyken kaç km mesafe gideceği dikkat etmeniz gereken noktalardır. 4.000 TL altı en iyi elektrikli scooterlar listemizde bu konuda iddialı ürünler de yer alıyor

Taşıma ve tırmanma kapasitesi de göz ardı etmemeniz gereken kriterler arasında yer alıyor. Kendi ağırlığınıza göre seçeceğiniz ürünün, en fazla kaç derece eğime sahip yokuşları tırmanacağını da bilmeniz iyi olacaktır.

Elektrikli scooterların en büyük cazibesi pratikliğidir. Dolayısıyla ürün ağırlığı ve boyutları da önemlidir. Scooterınızı taşımanız gerektiğinde, hafif olması avantaj sağlayacaktır.

4.000 TL altı en iyi scooterlar

Tercih yaparken göz önüne almanız gereken unsurlardan bahsettik. Sıra listemizdeki ürünlerin detaylarına geldi. Derlememizdeki ürünlere yakından bakmaya Xiaomi Mi Essential ile başlayalım.

1 – Xiaomi Mi Essential

Geniş ürün yelpazesine sahip Xiaomi, elektrikli scooter tarafında da dikkat çekici opsiyonları tüketici karşısına çıkarıyor. Markanın Mi Essential modeli; 250 W gücünde olurken, en fazla 20 km/s hızına ulaşıyor. Ayrıca firma, scooterın yokuş tırmanma açısını yüzde 10, fren mesafesini ise 7.35 m olarak belirtiyor.

12 kilogram ağırlığındaki ürün, 108 x 43 x 114 cm ölçüleriyle karşımıza çıkıyor. Scooterı katladığınızda ise 108 x 43 x 49 cm boyutuyla karşılaşacaksınız. Mi Essential’in taşıma kapasitesi ise en fazla 100 kilograma çıkabiliyor.

Mi Essential’ın lastiklerinin 8,5 inç boyutunda, kaymayan ve darbe emici pnömatik yapıya sahip olduğunu da belirtelim.

5.100 mAh pil kapasitesine sahip cihazın seyahat menzili ise 20 km. Ayrıca scooter, 3,5 saatte tam şarj oluyor.

4.000 TL altı en iyi elektrikli scooterlar listemizdeki ürün, dijital ekranıyla kontrollü bir kullanım vaat ediyor. Diğer yandan cihaz Mi Home desteğine sahip. Bluetooth bağlantısıyla Mi Home’a bağlanarak; sürüş hızı, kalan şarj gibi detayları görebiliyorsunuz.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz. 

2 – Citymate Urban 350

Derlememizdeki bir diğer ürün ise Citymate Urban 350. Katlanabilir scooter, 114 x 42 x 108 cm (Katlandığında: 114 x 42 x 46 cm) ölçüleriyle karşımıza çıkıyor. Ağırlığı 12 kilogram olurken, taşıma kapasitesi 110 kilograma kadar çıkıyor. Cihazın 8.5 inç boyutundaki tekerlekleri ise patlamayan dolgu yapıya sahip.

350 W motor gücüyle ürün en fazla 25 km/s hıza çıkıyor. Scooterın yokuş tırmanma açısı ise yüzde 16. Ayrıca cihaz, hız ve ağırlık gibi değişkenlere bağlı olarak, 20-25 km menzile ulaşıyor. Urban 350’nin 7.800 mAh pili, 5 saatte şarj oluyor.

Diğer yandan 4.000 TL altı en iyi elektrikli scooterlar listemizdeki üründe, LCD ekran da yer alıyor. Bu ekranda, hız ve vites modu gibi bilgiler karşımıza çıkıyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz. 

3 – Xiaomi Mi 1S

Scooter, en fazla 500 W motor gücüne ulaşıyor ve 25 km/s hızına çıkabiliyor. Ürünün nominal gücünün 250 W olduğunu da belirtelim. Aynı zamanda cihazın tırmanma açısı yüzde 14.

Mi Electric Scooter 1S, yaklaşık 30 km menzil sunuyor. Xiaomi, 30 km menzilin düz bir yüzeyde 15 km/s hızla giden 75 kg ağırlığında bir sürücü ile elde edildiğini belirtiyor. Yani, günlük kullanımda 30 km menzili görmek pek mümkün görünmüyor.

Diğer yandan hız göstergesine ve pil seviyesi için dört adet LED ışığa sahip olan scooter, önceki modele kıyasla daha güçlü bir frene sahip.

12,5 kilogram ağırlığındaki ürün, en fazla 100 kilogram yük taşıyor. Scooterın boyutu ise 108 x 43 x 114 cm olurken, katladığınızda bu ölçüler 108 x 43 x 49 cm oluyor. Ayrıca cihazın lastik ebadı 8.5 inç.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz. 

4 – Citycoco 350W Amortisörlü X350 Pro

4.000 TL altı en iyi elektrikli scooterlar listemizdeki ürün, 12 kilogram ağırlığında ve 100 kilograma kadar taşıma kapasitesi var. 114 x 43 x 49 cm boyutunda scooter, 8.5 inç dolgu lastiklerle geliyor.

350 W gücündeki cihaz, en fazla 25 km/s hıza ulaşıyor. Marka, scooterın tırmanma açısını 20 derece olarak belirtirken, menzili de 15-27 km şeklinde açıklıyor. Ürünün tam şarj olma süresi ise 2-4 saat.

Diğer yandan Citycoco’nun scooterında LCD ekran görüyoruz. Cihazın hızını ve benzer bilgileri bu ekranda kontrol edebilirsiniz.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz. 

5 – Xiaomi Mijia M365

Elektrikli scooter, 12.5 kilogram ağırlığı ve 108 x 43 x 114 cm boyutuyla karşımıza çıkıyor. Ayrıca ürünü katladığınızda yüksekliği 49 cm seviyesine iniyor. Cihazın lastiği ise 8.5 inç ebadında olurken, şişirilebilir kauçuk yapıya sahip.

100 kilograma kadar taşıma kapasitesi olan scooter, 250W motor gücüyle geliyor. Ürün en fazla 25 km/s hıza ulaşırken, en fazla 30 km seyahat menzili sunuyor. Ayrıca Mijia M365, yaklaşık 5 saatte tam şarj oluyor.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz. 

Diğer yandan 4.000 TL altı en iyi elektrikli scooterlar listemizde yukarıdaki ürünlere alternatifler de yer alıyor. Derlememizin tamamını aşağıdaki bağlantıdan görebilirsiniz.

Listemizdeki tüm ürünleri bu bağlantıdan görebilirsiniz.

6 – Hoverway Elektrikli Scooter Kick Scooter

7 – E Scotty 250 W Elektrikli Scooter

8 – Volta VT1


İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Disney Plus Türkiye fiyatı ile ilgili çarpıcı detay

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

MASAK’tan Thodex için ilk adım

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Skoda, 2021 Fabia’nın lansman tarihini açıkladı

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Realme Q3 şık tasarımıyla tanıtıldı! İşte özellikler

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Battlefield mobil platformlara geliyor!

En Çok Okunanlar

'2018'de ortak aday çıkmadı, Türkiye 5 yıl kaybetti' diyen Babacan: Abdullah Gül'e teklif yapıldığında ben de masadaydım

Kadın doktor, kocası tarafından işkence gördükten sonra göğsünden bıçaklanarak öldürüldü

Parti içinden Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'ye istifa çağrısı yapıldı

Dehşet evi! Eşi ve onun oğluna saatlerce işkence edip...

Otomobil Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

Yılın Oyunu Resident Evil Village'i Nihayet Bitirdik: İşte Görüşlerimiz [İnceleme]

Söylenen saatte uyuyana 12 bin 300 lira

İzmir'de tam kapanma kurallarına uymayanlara 34 milyon liranın üzerinde ceza

‘Tanrı, sonradan zenginleşir!’