Bursa’da 5 ilçede okullar tatil edildi

Son dakika haberi: Şiddetli lodosun etkili olduğu Bursa'da öğrenci ve veliler 'Okullar bugün tatil mi?' sorusuna yanıt arıyordu. Beklenen tatil haberi Bursa Valiliği'nden geldi. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş; merkez Yıldırım, Osmangazi, Nilüfer, Kestel ve Gürsu ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Mynet - 29-11-2023 6:23, Perşembe

Son dakika: Şiddetli lodos Bursa'da hayatı olumsuz etkiledi. Gece saatlerinde şiddetini 100 kilomtre hıza çıkaran kuvvetli rüzgar, çok sayıda ağacı yerle bir etti. Kent genelinde olumsuz hava koşullarının etkili olmasıyla 'Bugün okullar tatil mi? 29 Aralık tatil haberi var mı?' sorularına yanıt aranmaya başlandı.

SON DAKİKA | BURSA'NIN 5 İLÇESİNDE OKULLAR TATİL

Beklenen tatil haberi ise Bursa Valiliği'nden geldi.

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş tarafından yapılan açıklamada, “İlimizde etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle; Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Kestel ve Gürsu ilçelerimizde 29 Kasım Çarşamba günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de 29 Kasım'da idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

affec625-23c9-4d98-8726-1865d1daf4ee

LODOS NEDENİYLE BAZ İSTASYONUNUN DEVRİLDİĞİ ANLAR KAMERADA

Bursa'da gece saatlerinde hızını artıran lodos kent genelinde etkili oldu. Merkez Osmangazi ilçesi Millet Mahallesi Derya Caddesi üzerinde orta refüjdeki baz istasyonu, şiddetli lodos etkisiyle devrildi. Bölgede bulunan bir vatandaşın cep telefonu ile kaydettiği olay sırasında savrulan parçalar nedeniyle yol kısmen ulaşıma kapandı. Ekiplerin temizleme çalışmasının ardından ulaşım normale döndü.

c476550695a694ff4337b5d764425313

ÇINAR AĞACI DEVRİLDİ

Yine Osmangazi ilçesindeki Tophane Meydanın bulunan çınar ağacı lodosun etkisiyle devrildi. Belediye ekiplerinin çınar ağacını parçalayarak kamyonete yüklemesinin ardından temizlik çalışması yapıldı.

LODOS ETKİSİYLE UÇAN ÇATI HAFİF TİCARİ OTOMOBİLİN ÜZERİNE DÜŞTÜ

Yıldırım ilçesi Şükraniye Mahallesi Yüksel Sokak üzerinde bir binadan kopan çatı, kuvvetli rüzgarın etkisiyle savrularak park halindeki hafif ticari aracın üzerine devrildi. Hafif ticari araçta hasar meydana geldi.

DSG

CAM FABRİKASI KONTEYNERİ ÇÖKTÜ

Yıldırım ilçesi Hacivat Mahallesinde kurulu bulunan cam fabrikasının malzemelerinin konulduğu konteyner de lodos nedeniyle çöktü. Maddi hasarın meydana geldiği konteynerde şans eseri can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

CATI

(DHA)


İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Karısını aldattı, yasak aşka başladı! Sonunda da sözde casusların eline düştü… İbretlik dolandırılma hikayesi!

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

'Denizbank'ın eline tutuşturduklarıyla algı yapıyor"

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Erdoğan'dan aday profili talimatı: Karşılığı olmayan isimlerle vedalaşacağız

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

15 ilde eş zamanlı ‘SİBERGÖZ-9’ operasyonu: 37 şüpheli yakalandı

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Seçil Erzan'ın odasındaki 52 dakika! Yanında 2 kişiyle girmiş

En Çok Okunanlar