Disney Mirası İçin Bir Saygı Duruşu ‘ONCE UPON A STUDIO’

Disney Mirası İçin Bir Saygı Duruşu ‘ONCE UPON A STUDIO’ içeriği ilk olarak Fanzade sitesinde Melih Çulha tarafından yazılmıştır.

Fanzade - 17-10-2023 14:36, Perşembe

Walt Disney Animasyon Stüdyoları’ndan, Disney’in destansı 100. Yıl kutlamaları için ‘Once Upon a Studio’ adında yeni bir kısa film yayınlandı. 85’ten fazla filmin toplamda 543 karakterinin yer aldığı bu film, kötü adamları, kahramanları, yardımcıları, prensleri ve prensesleri tamamen yeni, elle çizilmiş ve bilgisayar animasyonu ile bir araya getirilerek 100. Yıl kutlamaları için adeta bir şölen sunuyor.

Filmde Mickey Mouse, Disney’in 100. yılını kutlamak adına bir grup fotoğrafı için bir araya gelen ve sevilen Disney karakterlerinin duygusal ve neşeli buluşmasına öncülük ediyor. Mesai saati bittikten ve çalışanlar stüdyoyu terk ettikten sonra Mickey, 100. Yılın anısına hatıra fotoğrafı için bütün arkadaşlarını bir araya topluyor.

Once Upon a Studio
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio Kadrosunda Deneyimli İsimler

Kısa filmin yazıp yönetilmesini Dan Abraham ve Trent Correy üstleniyor, yapımcılığı ise Yvett Merino ve Bradford Simonsen üzerinde. Eric Goldberg elle çizilmiş animasyonun başkanı olarak görev yapmakta ve Andrew Feliciano CG animasyonun başkanı konumunda. İkili, her karakterin tarzına saygı duyduklarından ve birbirleriyle etkileşime girdiklerinde kusursuz göründüğünden emin olmak için Abraham ve Correy ile uyum içinde çalışıyor. Ayrıca film yapımcıları, Roy E. Disney Animasyon Binası’nda canlı aksiyon sahnelerinin çekim sürecinde, 40’tan fazla orijinal seslendirme sanatçısıyla çalışıldığına değiniyor.

Disney’de on yılı aşkın süredir işe alınan ilk yeni elle çizilmiş animatörü temsil eden, 2.000’den fazla başvuru arasından seçilen beş elle çizilmiş animasyon çırağı, Once Upon a Studio’ya katkıda bulunmaya davet edilmiş. Özel Soru-Cevap bölümünde program sorumlusu Goldberg ve eski çıraklardan ikisi, Tyler Pacana ve Austin Traylor (ikisi de artık tam zamanlı Disney animatörüdür) deneyimlerini ve heyecanlarını anlatıyor ve Disney’in elle çizilmiş animasyon departmanının geleceğine dair umutlarını ve heveslerini paylaşıyorlar.

Once Upon a Studio
Once Upon a Studio

Disney’in 9 dakikalık bu kısa film için ne kadar çok kişiyle birlikte ve çalıştığını ve üzerinde durduğunu görebiliyoruz. Disney mirasına ve 100. Yılına özel bu kısa film kesinlikle bir saygı duruşudur. Siz de bu destansı hikayeyi izlemek isterseniz Disney+ üzerinden erişebilirsiniz

İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Disney’den 100. Yıl Filmi “Wish”

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Marvel’a Ciddi İyi Seneler..! – “Eren TAN” Köşe Yazısı

En Çok Okunanlar

Ukrayna, Rus uçağı düşürdü!

Güneş Sistemi'nde heyecanlandıran keşif: Yeni uydular tespit edildi

İlhan Palut: Rakibi kutlamaya alıştık

Guterres: Tüm sorumlular hesap vermelidir

İsrail Gazze’de yerleşim yerini vurdu: 24 ölü

Fatih Erbakan gizli hayalini bu yerel seçim kurgusuyla gerçekleştirebilir mi?

Ankara’nın vazgeçilmez lezzeti: 100 yıllık taş fırında özenle pişiriliyor

Kocaeli'de terör propagandası yapan şahıs tutuklandı

Devlet Bahçeli tarihi başarılara imza atan güreş milli takımını kabul etti