Disney Plus Türkiye fiyatı ile ilgili çarpıcı detay

Dijital yayın platformu

Shiftdelete.net - 22-04-2021 17:02, Perşembe

Dijital yayın platformu Disney Plus her geçen gün büyümeye devam ediyor. 2019 yılında hizmet vermeye başlayan platform, kısa sürede toplam abone sayısını 100 milyonun üzerine çıkarmayı başardı. Disney Plus, Netflix ve Amazon Prime‘ın ardından en çok tercih edilen dijital platform. Peki Disney Plus Türkiye ne zaman geliyor, abonelik ücreti ne kadar?

Disney Plus nedir?

2019 yılında hizmet vermeye başlayan Disney Plus, içerisinde Disney, Pixar, Marvel, Star-Wars, National Geographic ve 20th Century Fox evrenlerinden binlerce dizi ve filmi barındırıyor. Netflix ve Amazon Prime gibi dev platformlara rakip olarak görülen Disney Plus, The Walt Disney tarafından hayata geçirildi.

Disney+ Türkiye’de hizmet veriyor mu?

Disney Plus, her geçen gün hizmet verdiği ülke yelpazesini genişletiyor. Platform halihazırda ABD, Kanada, Hollanda, Avusturya, Almanya, İtalya, İspanya, İsviçre, Fransa, Hindistan, Belçika, Danimarka, İzlanda, Finlandiya, Norveç, Portekiz, İsveç, Birleşik Krallık ve İrlanda gibi ülkelerde hizmet veriyor.

23 Şubat 2021 tarihi itibariyle Doğu Avrupa ülkelerinde de hizmet vermeye başlayacağını açıklayan platform, Türkiye’de henüz hizmet vermiyor. Ancak gelen bilgilere göre platform bu yılın ikinci yarısında Türkiye’ye gelecek.

Disney+ abonelik ücreti ne kadar?

Platform, şu anda ABD’de aylık 6,99 dolar, yıllık ise 69,99 dolarlık bir abonelik ücreti talep ediyor. Tabii ki ülkemize gelmesi durumunda yerel fiyatlandırma uygulanacak. Gelen bilgilere göre Disney+, ülkemizde 49 TL‘lik bir abonelik ücreti ile hizmet verecek. Bu da Netflix ve Amazon Prime gibi platformlar göz önüne alındığında biraz yüksek kalıyor.

Disney+ Türkiye’den nasıl izlenir?

Disney Plus, henüz ülkemizde hizmet vermiyor ama sizin için bir çözüm önerimiz var. Platformun ülkemize gelmesini beklemek istemiyorsanız, VPN kullanarak Disney Plus içeriklerini kolayca izleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, platformun hizmet verdiği ABD ve Kanada gibi ülkelerin sunucularına bağlanmak.

Sunuculara bağlandıktan sonra kayıt ve ödeme işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Ancak burada yerel fiyatlandırma olmayacağını belirtelim. Bu nedenle seçim size kalmış.

Disney Plus platformunda hangi içerikler izlenebilir?

Disney Plus, en zengin dijital yayın platformlarının başında geliyor. Üstelik dizi ve filmlerin yanı sıra geçmişte oldukça popüler olan animasyon filmlerinin de olduğunu belirtelim. Hem güncel dizi ve filmlerin hem de size nostalji yaşatacak yapımların olduğu Disney Plus platformunda izlenebilecek içeriklerden bazıları;


İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

MASAK’tan Thodex için ilk adım

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Skoda, 2021 Fabia’nın lansman tarihini açıkladı

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Realme Q3 şık tasarımıyla tanıtıldı! İşte özellikler

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Battlefield mobil platformlara geliyor!

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

iPhone 13 fotoğrafı sızdırıldı

En Çok Okunanlar

'2018'de ortak aday çıkmadı, Türkiye 5 yıl kaybetti' diyen Babacan: Abdullah Gül'e teklif yapıldığında ben de masadaydım

Kadın doktor, kocası tarafından işkence gördükten sonra göğsünden bıçaklanarak öldürüldü

Parti içinden Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'ye istifa çağrısı yapıldı

Dehşet evi! Eşi ve onun oğluna saatlerce işkence edip...

Otomobil Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

Yılın Oyunu Resident Evil Village'i Nihayet Bitirdik: İşte Görüşlerimiz [İnceleme]

Söylenen saatte uyuyana 12 bin 300 lira

İzmir'de tam kapanma kurallarına uymayanlara 34 milyon liranın üzerinde ceza

‘Tanrı, sonradan zenginleşir!’