George Miller İmzalı Yeni Mad Max Filmi Furiosa’nın Çekimlerine Önümüzdeki Yıl Başlanacak

George Miller İmzalı Yeni Mad Max Filmi Furiosa’nın Çekimlerine Önümüzdeki Yıl Başlanacak appeared first on Filmloverss .

Film Loverss - 20-04-2021 8:45, Perşembe


George Miller imzalı yeni Mad Max filmi Furiosa’nın çekimleri önümüzdeki yıl başlayacak ve Avustralya’da gerçekleşecek. Furiosa karakterine odaklanan filmin başrollerinde Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth ve Yahya Abdul-Mateen II yer alacak.

2015 yılında vizyona giren Mad Max: Fury Road ile son yılların en iyi filmlerinden birine imza atan George Miller, uzun süredir Fury Road’da Charlize Theron’un hayat verdiği Furiosa karakterinin gençliğine odaklanacak yeni Mad Max filminin hazırlıklarıyla uğraşıyor.

Son olarak The Queen Gambit dizisiyle Altın Küre kazanan Anya Taylor-Joy‘un, Furiosa karakterinin gençliğini canlandıracağı filmde başarılı oyuncuya Chris Hemsworth ve Yahya Abdul-Mateen II eşlik ediyor.

Nihayet somut adımlar atılmaya başlanmasıyla birlikte beyazperdeye bir adım daha yaklaşan Furiosa filmi için hazırlıklar tam gaz devam ediyor. George Miller, kısa bir süre katıldığı basın toplantısında filmin çekimlerine önümüzdeki yıl Avustralya’da başlayacaklarını açıkladı. Çekimleri Avustralya’da gerçekleşen en büyük bütçeli yapım olacak filmin, en az 850 iş imkanı sağlaması ve ülke ekonomisine en az 350 milyon dolarlık bir katkıda bulunması bekleniyor.

Yeni Mad Max Filmi Furiosa, 23 Haziran 2023’te Vizyona Girecek

Filmin yıllara yayılan bir süreci kapsayacağını açıklayan Miller, “Fury Road’da olaylar esasen üç gün ve iki gecede gerçekleşirken, bu film yıllara yayılıyor. “Benzersiz şekilde tanıdık” filmler yapmaya çalışıyorsunuz. Bu, Mad Max’i ve özellikle Fury Road’u bilenler için tanıdık gelecek, ancak aynı zamanda benzersiz olacak.” cümleleriyle merakımıza merak katıyor.

Film, 23 Haziran 2023’te izleyiciyle buluşacak. Filmin Türkiye vizyon tarihi netlik kazanmamış olsa da, bu büyüklükte bir filmin belirtilen tarihle aynı gün vizyona girmesi bekleniyor.

George Miller, yeni Mad Max filmini “anti Mad-Max” olarak tanımlıyor olsa da film için Mad Max: Fury Road’un kamera arkası ekibini yeniden bir araya getiriyor. Filmin görüntü yönetmeni The English Patient ile Oscar kazanan, son olaraksa Mad Max: Fury Road için kamera arkasına geçen John Seale. Filmin kurgusu ise Mad Max: Fury Road’da hayranlık verici bir işe imza atan Margaret Sixel‘a emanet. Mad Max: Fury Road’da görev alan saç ve makyaj tasarımcısı Lesley Vanderwalt, set tasarımcısı Lisa Thompson, besteci Junkie XL  de Miller’ın yeni filminin kamere arkası ekibinde yer alıyor.

Kaynaklar: The Playlist, Variety, Deadline

İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Martin Scorsese’nin Killers of the Flower Moon Filminin Çekimlerine Başlandı

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Yönetmenin Seçimi: Leyla Yılmaz

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Paul Dano ve Kunal Nayyar, Netflix’in Spaceman Filminin Oyuncu Kadrosuna Dâhil Oldu

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

John Cameron Mitchell, Joe Exotic Dizisinde Tiger King ile Gündeme Gelen Joe Exotic’i Canlandıracak

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Üç Akademi Üyesi, Oscar Ödülleri’nde Hangi Filmlere ve İsimlere Oy Verdiklerini Nedenleriyle Birlikte Açıkladı

En Çok Okunanlar

'2018'de ortak aday çıkmadı, Türkiye 5 yıl kaybetti' diyen Babacan: Abdullah Gül'e teklif yapıldığında ben de masadaydım

Kadın doktor, kocası tarafından işkence gördükten sonra göğsünden bıçaklanarak öldürüldü

Parti içinden Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'ye istifa çağrısı yapıldı

Dehşet evi! Eşi ve onun oğluna saatlerce işkence edip...

Otomobil Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

Yılın Oyunu Resident Evil Village'i Nihayet Bitirdik: İşte Görüşlerimiz [İnceleme]

Söylenen saatte uyuyana 12 bin 300 lira

İzmir'de tam kapanma kurallarına uymayanlara 34 milyon liranın üzerinde ceza

Her satırı dehşet! İşkence yaparak öldürdü