HBO ve HBO Max, Yılın İlk Çeyreğinde 2.7 Milyon Yeni Aboneye Ulaştı

HBO ve HBO Max, Yılın İlk Çeyreğinde 2.7 Milyon Yeni Aboneye Ulaştı appeared first on Filmloverss .

Film Loverss - 22-04-2021 14:43, Perşembe

HBO ve HBO Max, yılın ilk çeyreğinde toplamda 2.7 milyon yeni aboneye ulaştı. İki platformun toplam kullanıcı sayısı 63.9 milyona yükseldi.

AT&T’nin açıkladığı son rapora göre, HBO ve HBO Max yılın ilk çeyreğinde toplamda 2.7 milyon yeni aboneye ulaşarak beklentilerin üzerine çıktı. Böylece şirketin hisse değerinde %3’e yakın bir artış gözlemlendi. Netflix ise 4 milyon yeni kullanıcıya ulaşarak bu süreçte kendisine biçilen 6 milyonluk beklentilerin altında kalmıştı.

Kullanıcıların hizmetine henüz bir yıla yakın bir süre önce sunulan HBO Max, HBO abonelerine herhangi bir ek ücret talep edilmeden sunuluyor. Bu sebeple yayın hayatına başlamasının üzerinden uzun bir zaman geçmemiş olmasına rağmen daha en baştan HBO’ya zaten üye olan 44.2 milyon kullanıcıya hızla ulaşmış oldu.

HBO Max ve HBO Dünya Çapında Toplamda 63.9 Milyon Aboneye Ulaştı

Geçtiğimiz yıl WarnerMedia, Warner Bros. yapımı filmlerin vizyona girdikleri gün aynı anda HBO Max’te de yayınlayacağını duyurdu ve platformun yakaladığı ivmeye verilen desteği arttırdı.Sinemaların kaderi açısından büyük önem taşıyan bu karar, Hollywood’da büyük tartışmalara sebep oldu. WarnerMedia yöneticileri alınan tepkiler üzerine 2021 yılında vizyona girecek filmleri kapsayan bu kararın sinema salonlarının salgın önlemleri altında kapanması sebebiyle alındığını söyledi.

Godzilla vs. Kong, pandemi döneminin gişede en fazla gelir elde eden filmi olmuştu. Film, Amerika’da 100 milyon dolarlık hasılat elde ederken dünya çapında ise bu miktar 400 milyon dolara kadar ulaştı. Ancak filmin vizyon tarihi yılın ilk çeyreği olarak adlandırılan dönemin son gününe yani 31 Mart’a denk geldiği için platformun bu dönemi kapsayan gelir raporuna dâhil edilmedi. Açıklanan veriler şimdilik Tom & Jerry ve The Little Things gibi filmlerin yarattığı etkiyle sınırlı.

Buna rağmen AT&T, WarnerMedia’nın toplam kazancını 8.5 milyar dolara çıkararak %10’luk bir artışa ulaşmasını salgının olumsuz etkilerinden kısmi anlamda bir kurtuluş olarak adlandırdı. AT&T, daha önce yalnızca HBO Max’in kazandığı abone sayısının 2020 yılının dördüncü çeyreğinde 17.2 milyon olduğunu açıklamıştı. Şirket daha sonra yalnızca HBO Max’in ulaştığı abone sayısını açıklamak yerine HBO ve HBO Max’in ulaştığı toplam abone sayısını açıklama kararı aldı.

Şimdiye dek belirlenen hedeflere ulaşmayı başaran HBO Max ve HBO, kullanıcı sayıları birleştirildiğinde dünya çapında toplamda 63.9 milyon aboneye ulaştı. AT&T, bu yılın başlarında HBO Max için 2025 yılına kadar dünya çapında 120 ile 150 milyon arası aboneye ulaşmak gibi bir hedef belirlediğini duyurmuştu. Pandemi sebebiyle dijital platformlar arasında artarak devam eden rekabette gidişatın nasıl devam edeceğini ise zaman içerisinde hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Deadline, The Hollywood Reporter

İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Suspiria Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gereken 15 Detay

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

SALT’tan İklim Değişikliğinin Etkilerine Dikkat Çeken Çevrimiçi Seçki: Bu Son Şansımız Mı?

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Ahmet Necdet Çupur İmzalı Yaramaz Çocuklar Belgeseli Dünya Prömiyerini Visions du Réel’de Yaptı

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Paribu ile Günün Filmi: Tottori!

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Mare of Easttown 1. Bölüm İncelemesi

En Çok Okunanlar

WhatsApp kullanıcı sözleşmesi ile ilgili yeni gelişme

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: 'Kripto Para Platformları Vergilendirilecek'

Gökyüzündeki esrarengiz ışıklar merak konusu oldu

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın koronavirüs testi pozitif çıktı

Afrika'dan koronavirüs aşıları için fikri mülkiyet çağrısı: Tarihin doğru tarafında yer alın

Kendisinden ayrılmak isteyen Tuğba Erçakar'ı darp etmişti: Hakkındaki adli kontrol tedbirleri kaldırıldı

Covid aşısı: BioNTech dahil bazı ilaç şirketleri, aşı patentlerinden feragat edilmesine neden karşı çıkıyor?

Türkiye’ye rezervasyonlar dipte, Yunanistan artıda

Eski milletvekili Süleyman Bölünmez'in aracı alev aldı