Instagram, Reels’e reklam özelliği getiriyor

Sosyal medya platformu Instagram, uygulamanın hemen hemen her yerinde bulunan reklam özelliğini Reels için de sunacak. Firma bunun yanında reklamları çıkartmalara da entegre etmeyi test aşamasına getirdi. Facebook’tan video indirme: Android için kolay yöntem Instagram, platformdaki kısa video özelliği olan Reels‘e reklam ekliyor. Şirket tarafından yapılan

Shiftdelete.net - 22-04-2021 21:16, Perşembe

Sosyal medya platformu Instagram, uygulamanın hemen hemen her yerinde bulunan reklam özelliğini Reels için de sunacak. Firma bunun yanında reklamları çıkartmalara da entegre etmeyi test aşamasına getirdi.

Instagram, platformdaki kısa video özelliği olan Reels‘e reklam ekliyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni özellik ilk olarak Hindistan, Brezilya, Almanya ve Avustralya‘da test edilmeye başlanacak. Kısa süre sonra da genişletilmiş bir şekilde tamamen aktif olacak.

Instagram Reels reklam özelliği birçok özellik barındıracak

Yayınlanacak reklamlar Reels‘ler gibi 30 saniye uzunluğunda olabilecek. Ayrıca dikey ya da tam ekran olmaları nedeniyle hikayelerde den gelinen reklamlara benzerlik gösterecek. Ancak hikayelerde yer alan reklamların aksine kullanıcılar, Reels‘de gördükleri reklamlara yorum yapabilecek, beğenebilecek, kaydedebilecek ve paylaşabilecek.

Firmanın gelirlerini reklamlar etrafında şekillendirdiği düşünüldüğünde, Reels reklamları şaşırtıcı gelmiyor. Ancak Instagram‘ın gerçek içerikler arasına sıkıştırılmış reklamlarla kullanıcıları uygulamadan soğutması mümkün. Zira Instagram’ın başkanı Adam Mosseri, Ocak ayında bu özellikten memnun olmadığını belirtti.

Facebook da önümüzdeki haftalarda içerik oluşturucular ve reklamcılar için sunulacak olan Facebook hikayeleri için yeni çıkartma reklamlarının ön izlemesini yaptı. Şirket, çıkartmaların sadece sevimli görüneceğini, ancak bir ürün satın almak için bunlara dokunulacağını geçtiğimiz ay duyurdu. Söz konusu çıkartmalardan içerik oluşturucular da pay alabilecek.


İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Yeni Windows 10 görev çubuğu kullanıma sunuluyor

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Netflix Türkiye’de Mayıs 2021 takvimi

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

AKINCI’nın seri üretimi başladı!

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

CDPR, Cyberpunk 2077’nin satış rakamlarını açıkladı

En Çok Okunanlar

Zeytinburnu’nda bina çöktü

İngiltere ile Fransa arasında gerilim: Savaş gemileri bölgede

SON DAKİKA HABERİ: Türkiye'de iki doz aşı yaptıranlar 10 milyonu aştı

SON DAKİKA HABERİ || Tam kapanma uzatılacak mı, ne zaman bitecek 2021? Yasaklar devam edecek mi, 17 günlük tam kapanmadan kimler muaf?

Tam kapanma baskını! 'Nace kodumuz var' dedi ama iş yeri mühürlendi

Apple’dan ayakta alkışlanacak hareket!

"Soykırım" yalanını BM Genel Kurulu'nda gündeme getirdiler! Başkandan yerinde cevap

İşsizliğin tavan yaptığı kente, 90 milyonluk park

Eşiyle ilişkisinden şüphelendiği babasını, annesiyle planlayıp öldürdü