Kendisinden ayrılmak isteyen Tuğba Erçakar'ı darp etmişti: Hakkındaki adli kontrol tedbirleri kaldırıldı

Şişli’de kendisinden ayrılmak isteyen Tuğba Erçakar’ı darp edip, arkadaşı Ceylan Abazoğlu’yu ise tehdit ettiği iddia edilen saldırgan Mehmet Hanifi Bozaslan hakkındaki adli kontrol tedbirleri kaldırıldı.

Sputnik News - 07-05-2021 0:12, Perşembe

İstanbul Şişli’de 9 Aralık 2020 tarihinde Tuğba Erçakar, kız arkadaşı Ceylan Abazoğlu'nun evinden çıkmak için hazırlandığı sırada kendisinden ayrılmak istediği erkek arkadaşı Mehmet Hanifi Bozaslan tarafından tekme tokat darp edilmişti. O anlar ise evde bulunan güvenlik kamerasına saniye saniye yansımıştı.

'Ben ölünce değil ben yaşarken yanımda olup sesimi duymanızı' demişti

Olayın ardından Twitter hesabından darp edilme anlarını paylaşan Erçakar, “Sesimi duyurmak istiyorum. Ben ölünce değil ben yaşarken yanımda olup sesimi duymanızı, bana destek olmanızı istiyorum. Kişi tarafından ölüm tehditleri alıyorum ayrıca kız arkadaşım da güvende değildir. Kendisini tehdit etmektedir” ifadelerini kullanarak yardım istemişti.

Olayın ardından gözaltına alınan Bozaslan, ifadesinde müştekileri tehdit etmediğini söylemiş, emniyet işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilerek nöbetçi, hakimliğe çıkarılmıştı. Sulh Ceza Mahkemesi, Bozaslan'a konutu terk etmeme, imza ve konuta yaklaşmama şeklinde adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

8 yıla kadar hapsi istendi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede şüpheli Mehmet Hanifi Bozaslan'nın Tuğba Erçakar'a karşı, ‘Basit yaralama' ve ‘Tehdit' suçlarından 3 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

Şüpheli Bozaslan'ın, Erçakar'ın arkadaşı Ceylan Abazoğlu'ya yönelik ise ‘Hakaret', ‘Kişilerin huzur ve sükununu bozma' ve ‘Tehdit' suçlarından 5 yıla kadar hapsi talep edilmişti.

İstanbul 30. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianame kapsamında mahkeme, davanın basit yargılama usulü ile yapılmasına karar vermişti.

Sanık avukatı: Polisler geldikten sonra aklı yerine geldi

Sanık Bozaslan'ın avukatı Sedat Çakar, basit yargılama usulü gereğince mahkemeye sunduğu dilekçede şu ifadelere yer verdi:

  • Müvekkilde panik atak ve anksiyete bozukluğu vardır. Raporlarını ve reçetelerini dilekçelerimizin ekinde sunuyoruz. Kamera kayıtları ayrıntılı incelendiği zaman müvekkilin hareketlerinden aklı başında bir insan gibi olmadığı, kendinde olmadığı anlaşılmaktadır. Zaten kendisi de arbede anının nasıl olduğunu, nasıl yaşandığını anlamamıştır.
  • Yaşanan olayı psikolojik rahatsızlığından dolayı hatırlamamaktadır. Çok derin bir pişmanlık duymaktadır. Polisler geldikten sonra aklı yerine gelmiştir. Psikolojik hastalığı sebebiyle yaşananlar kendi iradesiyle gerçekleşmemiştir. Tek başına yaşamakta olup geçinebilmesi için çalışması gerekmektedir.

Dilekçede, “Adli kontrol kararı müvekkilin işlerini de etkilemekte ve geri dönüşü olmayan zararlar vermektedir. Toplanması gereken deliller toplandığından delilleri karartma ihtimali de yoktur. Müvekkilin daha önceden sabıkası bulunmamaktadır. Adli kontrol kararının kaldırılmasını talep etmekteyiz” denildi.

Mahkeme, sanık Mehmet Hanifi Bozaslan hakkındaki adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmasına karar verdi.

İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Filipinler Devlet Başkanı Duterte, Çin'in bağışladığı Sinopharm koronavirüs aşılarını geri almasını istedi

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın koronavirüs testi pozitif çıktı

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Gökyüzündeki esrarengiz ışıklar merak konusu oldu

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

ABD Başkanı Biden, Suriye için Ulusal Acil Durum halini uzatıyor

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Kolombiya hükümeti, protestocuları 'diyaloğa' davet etti

En Çok Okunanlar

Android telefonlara hangi özellikler gelecek?

Süper Lig'de takımların harcama limitleri açıklandı

Son dakika| Türkiye'nin Galler maçı 11'i belli oldu

Bakan Koca açıkladı: Aşılama yaşı 35’e düştü

Putin: Ortada bir düşmanlık yok, büyükelçiler görev yerlerine dönecek

İran'da iki cumhurbaşkanı adayı seçimden çekildi

Türkiye'de koronavirüs: Son 24 saatte 6 bin 221 vaka, 71 can kaybı

Türkiye, Euro 2020'deki ikinci maçında Galler'e 2-0 yenildi

Fed, politika faizini sabit tuttu