MEB'den 4'üncü sınıf öğrencileri için yeni kaynak desteği

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, eğitim- öğretim faaliyetlerine destek olmak amacıyla 4'üncü sınıflar için 1'inci, 2'nci, 3'üncü ve 4'üncü ünitelerden oluşan 22 çalışma fasikülünün ardından aynı serinin 5'inci ve 6'ncı üniteleri de erişime açıldı. Yeni fasiküller 4'üncü sınıflar için Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, sosyal bilgiler ve İngilizce derslerinden çoktan seçmeli sorular ve etkinlikleri içeriyor. Ünitelerin işleniş zamanına göre yıl boyunca yayımlanacak fasiküllere, 'meb.gov.tr ve odsgm.meb.gov.tr' adresinden erişilebiliyor. BAKAN SELÇUK: FASİKÜLLERİ YAYIMLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 5'inci ve 6'ncı üniteleri kapsayan 10 fasikülde 850 sorunun yer aldığını belirterek, "Salgın sürecinde her bir öğrencimize ulaşmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için kaynak sunmaya devam ediyoruz. Uzaktan eğitimde alternatif sistemlerimiz ve kaynak desteklerimizle çocuklarımızın yanındayız" dedi. "5'İNCİ VE 6'NCI ÜNİTELERİ KAPSAYAN FASİKÜLLER BULUNUYOR" Daha önce de çok sayıda kaynak desteğinin hazırlanarak, paylaşıldığını belirten Bakan Selçuk, "Örneğin Kazanım Kavrama Testleri, LGS için Örnek Sorular ve Çalışma soruları, 5, 6 ve 7'nci sınıflar için Beceri Temelli Testler; 9, 10, 11 ve 12'nci sınıflar için tekrar testleri;  ilköğretim 2, 3 ve 4'üncü sınıflar için çalışma soruları; 5, 6, 7 ve 8'inci sınıflar için 1, 2, 3 ve 4'üncü üniteleri kapsayan çalışma fasiküllerini daha önce yayımladık. Bugün ilkokul öğrencilerimiz için yayımladığımız bu çalışmada 4'üncü sınıf düzeyinde 5 ve 6'ncı üniteleri kapsayan fasiküller bulunuyor. Diğer üniteleri kapsayan fasikülleri yayımlamaya devam edeceğiz" dedi.

NTV - 20-04-2021 12:57, Perşembe

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, eğitim- öğretim faaliyetlerine destek olmak amacıyla 4'üncü sınıflar için 1'inci, 2'nci, 3'üncü ve 4'üncü ünitelerden oluşan 22 çalışma fasikülünün ardından aynı serinin 5'inci ve 6'ncı üniteleri de erişime açıldı. Yeni fasiküller 4'üncü sınıflar için Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, sosyal bilgiler ve İngilizce derslerinden çoktan seçmeli sorular ve etkinlikleri içeriyor. Ünitelerin işleniş zamanına göre yıl boyunca yayımlanacak fasiküllere, 'meb.gov.tr ve odsgm.meb.gov.tr' adresinden erişilebiliyor.

BAKAN SELÇUK: FASİKÜLLERİ YAYIMLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 5'inci ve 6'ncı üniteleri kapsayan 10 fasikülde 850 sorunun yer aldığını belirterek, "Salgın sürecinde her bir öğrencimize ulaşmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için kaynak sunmaya devam ediyoruz. Uzaktan eğitimde alternatif sistemlerimiz ve kaynak desteklerimizle çocuklarımızın yanındayız" dedi.

"5'İNCİ VE 6'NCI ÜNİTELERİ KAPSAYAN FASİKÜLLER BULUNUYOR"

Daha önce de çok sayıda kaynak desteğinin hazırlanarak, paylaşıldığını belirten Bakan Selçuk, "Örneğin Kazanım Kavrama Testleri, LGS için Örnek Sorular ve Çalışma soruları, 5, 6 ve 7'nci sınıflar için Beceri Temelli Testler; 9, 10, 11 ve 12'nci sınıflar için tekrar testleri;  ilköğretim 2, 3 ve 4'üncü sınıflar için çalışma soruları; 5, 6, 7 ve 8'inci sınıflar için 1, 2, 3 ve 4'üncü üniteleri kapsayan çalışma fasiküllerini daha önce yayımladık. Bugün ilkokul öğrencilerimiz için yayımladığımız bu çalışmada 4'üncü sınıf düzeyinde 5 ve 6'ncı üniteleri kapsayan fasiküller bulunuyor. Diğer üniteleri kapsayan fasikülleri yayımlamaya devam edeceğiz" dedi. 

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

2021 Bursluluk sınavı (İOKBS) ne zaman yapılacak?

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan liselilerin sınavlarıyla ilgili açıklama

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

6 üniversiteye rektör atandı

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Liselerde yüz yüze sınavlar ertelenecek mi?

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav sonuçları açıklandı

En Çok Okunanlar

İzmir'in işgalinin 102. yılı -15 Mayıs 1919-

Elon Musk’ın Paylaşımıyla 400 Kat Değer Kazanan Starbase (STAR) Token Nedir?

Türk milletinin kurtuluşu 102 yaşında

Yanlışlıkla 4 doz koronavirüs aşısı yapıldı

Pandemide mükemmeliyetçi annelere öneriler

Filistin Sağlık Bakanlığı: İsrail'in Gazze saldırılarında 63'ü çocuk, 36'sı kadın toplam 217 kişi hayatını kaybetti

Bir şampiyonluk hikâyesi: Beşiktaş

19 Mayıs'ın ruhu!

19 Mayıs 2021 Gazetesi