SÖZCÜ TV, altı üstü bir harf değişikliği bekliyor

SÖZCÜ TV’ye bir yılı aşkın süredir logo değişiklik izni verilmemesi TBMM gündemine getirildi. CHP’nin gazeteci kökenli Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada “Basın İlan Kurumu ve RTÜK gazete ve TV’lere ceza yağdırmaya devam ediyor. SÖZCÜ TV 404 gündür logo onayı bekliyor, altı üstü bir harf değişecek” dedi. Çakırözer, gazetecilere yönelik saldırılara değindi []

Sözcü - 08-04-2021 5:00, Perşembe

SÖZCÜ TV'ye bir yılı aşkın süredir logo değişiklik izni verilmemesi TBMM gündemine getirildi. CHP'nin gazeteci kökenli Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada “Basın İlan Kurumu ve RTÜK gazete ve TV'lere ceza yağdırmaya devam ediyor. SÖZCÜ TV 404 gündür logo onayı bekliyor, altı üstü bir harf değişecek” dedi. Çakırözer, gazetecilere yönelik saldırılara değindi ve şöyle konuştu:

“Son 5 yılda 139 gazeteci saldırıya uğradı. Bu saldırılar cezasız kalıyor. Korkusuz yazarı Ahmet Takan beyzbol sopalı saldırıya uğradı, sopa delil bile sayılmadı. Saldırgan iyi hali dikkate alınarak 2 bin lira para cezasına çarptırıldı. Gazetecinin canına kastetmenin bedeli 2 bin lira, onu da 20 ayda ödeyecek. Gazetecilere yönelik saldırıların ardında yatan gerekçelerin, bu cezasızlık politikasının Meclis'te araştırılmasını istiyoruz.”

İlginizi Çekebilir

En Çok Okunanlar

Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer'den yazılı açıklama

Son dakika... Rusya Savunma Bakanı Şoygu'dan orduya emir: Derhal müdahale etmeye hazır olun

Çavuşoğlu: Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer'i tanımıyorum

MASAK'tan Thodex'in hesaplarına bloke

Huawei'nin elektrikli crossover modeli tanıtıldı

NASA, Mars'ta oksijen üretti

Thodex'te 2 milyar dolarlık vurgun iddiası

Ermenistan askerleri sınırdaki Azerbaycan ve Rus askerlerine ateş açtı

Türkiye'de koronavirüsten son 24 saatte 354 can kaybı, 54 bin 791 yeni vaka