The Falcon and the Winter Soldier 2. Sezon ile Ekrandaki Yolculuğunu Sürdürebilir

The Falcon and the Winter Soldier 2. Sezon ile Ekrandaki Yolculuğunu Sürdürebilir appeared first on Filmloverss .

Film Loverss - 20-04-2021 16:22, Perşembe

The Falcon and the Winter Soldier dizisi 2. sezonu ile ekrandaki yolculuğunu sürdürebilir. Anthony Mackie ve Sebastian Stan’in başrollerini üstlendiği Marvel dizisi, bu yılki Emmy Ödülleri’nde mini dizi kategorisi yerine drama kategorisinde yer alacak.
Marvel Sinematik Evreni’nin mimarı olan Kevin Feige‘nin önderliğinde hazırlanan Disney+ dizilerinin ilki olan The Falcon and the Winter Soldier‘ın 2020 yılının yaz aylarında izleyici ile buluşması bekleniyordu. Ancak pandemi nedeniyle dizinin prodüksiyonu sekteye uğrayınca yayın tarihi ertelenmek zorunda kaldı. Neyse ki zamanla bu sorunlar aşıldı ve dizinin prodüksiyonuna kaldığı yerden devam edildi. İzleyiciyle 19 Mart’ta Disney+’ta ilk sezonuyla buluşan Falcon and the Winter Soldier, Anthony Mackie‘nin canlandırdığı Falcon ile Sebastian Stan‘in canlandırdığı Winter Soldier‘ın maceralarına odaklanıyor.
Indiewire’da yayınlanan bir röportaj, dizinin bu yılki Emmy Ödülleri’nde mini dizi kategorisi yerine drama kategorisinde yer alacağını ortaya koydu. WandaVision’ı mini dizi kategorisinde yer almak üzere aday gösteren Marvel’ın aldığı bu karar, akıllara dizinin ikinci sezonunun da olabileceği düşüncesini getirdi.

Falcon and the Winter Soldier, 2. Sezon ile Devam Edebilir

Dizinin yapımcıları arasında bulunan ve aynı zamanda Marvel’ın yapım ve yaratım bölümünün başkan yardımcısı olan Nate Moore, yaptığı açıklamalarda bu tercihin dizinin dramatik yönünün daha ağır bastığını düşündükleri için yapıldığını söyledi. Moore sözlerine dizinin başka sezonlarının olmasını her zaman istediklerinden bahsederek devam etti ancak ikinci sezonla ilgili kesin bir açıklamada bulunmadı.

Moore, “Dizinin devamı için aklımızda olan fikirleri ortaya attık ve hikâyenin gidebileceği yerleri düşündük. Fakat salgının olumsuz etkilerini devam ettirdiği bu dönemde ilk hedefimiz diziyi zamanında bir sona bağlamak.” dedi ve bu sezonun sonunda izleyicinin hikâyenin devamı için taşıdığı potansiyeli fark edeceklerini söyledi.

Marvel’ın bir diğer sevilen dizisi olan WandaVision ise ödül törenine mini dizi kategorisinde yer almak üzere aday gösterildi. Moore bu konuyla ilgili sorulan bir soruya WandaVision’ın bir kere yapılabilecek bir dizi olduğunu ve iki dizinin birbirinden bu anlamda ayrı olduğunu söyleyerek yanıt verdi. WandaVision’da Wanda karakterinin çok net bir yapısı olduğundan bahsederken Falcon and the Winter Soldier’ın ise Captain America’nın bakış açısı ve kalkanı aracılığıyla, bazen diğer karakterlerinde bakış açılarına yer vererek süper kahramanlık mirasını ele aldığını, bu yüzden hikâyenin bitmeyeceğini ve birkaç sezon sürebileceğini düşündüğünü söyledi.

Henüz net bir açıklama yapılmamış olsa da Emmy Ödülleri’nde yer verilmesi istenen kategorinin mini diziden farklı bir kategori olması ve Nate Moore’un hikâyenin sahip olduğunu düşündükleri potansiyel hakkında yaptığı açıklamalar şimdilik dizinin ikinci sezonunun olabileceği yönünde.

İlk sezonunun final bölümü 23 Nisan‘da yayınlanacak olan Falcon and the Winter Soldier dizisiyle ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Indiewire

İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Ted Lasso 2. Sezon, 23 Temmuz’da İzleyici ile Buluşacak

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

İlk Bakış: Ferzan Özpetek‘in Le fate ignoranti Filminden Uyarlanan Disney+ Dizisi The Ignorant Angels

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Paul Thomas Anderson’ın Soggy Bottom Olarak Anılan Yeni Filmi 25 Aralık’ta İzleyiciyle Buluşacak

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Marvel’ın Secret Invasion Dizisinin Oyuncu Kadrsou Şekilleniyor

En Çok Okunanlar

'2018'de ortak aday çıkmadı, Türkiye 5 yıl kaybetti' diyen Babacan: Abdullah Gül'e teklif yapıldığında ben de masadaydım

Kadın doktor, kocası tarafından işkence gördükten sonra göğsünden bıçaklanarak öldürüldü

Parti içinden Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'ye istifa çağrısı yapıldı

Dehşet evi! Eşi ve onun oğluna saatlerce işkence edip...

Otomobil Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

Yılın Oyunu Resident Evil Village'i Nihayet Bitirdik: İşte Görüşlerimiz [İnceleme]

Söylenen saatte uyuyana 12 bin 300 lira

İzmir'de tam kapanma kurallarına uymayanlara 34 milyon liranın üzerinde ceza

‘Tanrı, sonradan zenginleşir!’