Thodex CEO’su nerede? Yeni iddia fotoğrafıyla geldi

Türkiye’nin en büyük üçüncü kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in 20 Nisan’da İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına kaçarken çekilen görüntüsü ortaya çıktı. Son günlerde yerli yatırımcıların Thodex’de alım satım ve para çekme işlemlerini yapamaması üzerinde sosyal medyada gündem olan olayların ardı arkası kesilmiyor. Durumdan şüphelenen bir yatırımcı polis eşliğinde şirketin ofisine giderek olan biteni

Shiftdelete.net - 22-04-2021 13:30, Perşembe

Türkiye’nin en büyük üçüncü kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in 20 Nisan’da İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına kaçarken çekilen görüntüsü ortaya çıktı.

Son günlerde yerli yatırımcıların Thodex’de alım satım ve para çekme işlemlerini yapamaması üzerinde sosyal medyada gündem olan olayların ardı arkası kesilmiyor. Durumdan şüphelenen bir yatırımcı polis eşliğinde şirketin ofisine giderek olan biteni anlamak istedi ancak ofiste çalışan hiç kimse bulunamadı. Sonrasında yasal işlemler başlatılınca Thodex CEO’sunun yurt dışına çıktığı iddiaları ortaya çıktı.

Thodex CEO’sunun son görüntüsü İstanbul Havalimanı’ndan

Türkiye’de işlem hacmi bir hayli yüksek olan Thodex’te son günlerde hiçbir işlem yapılamıyor. 391 bin yatırımcının işlem yaptığı borsanın CEO’su Faruk Fatih Özer’in iki gün önce 2 milyar dolarlık kripto para ile yurt dışına çıktığı öne sürüldü. Birçok kişinin suç duyurusu üzerine Ankara ve İstanbul’daki Başsavcılıklarda CEO ve şirketle ilgili soruşturma başlatıldı.

Hürriyet’in haberine göre Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer, 20 Nisan Salı günü saat 19:50’de Arnavutluk Tiran‘a gitti. Bu esnada İstanbul Havalimanı’nda Özer’in çekilmiş fotoğrafı da ortaya çıktı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da şirket ile ilgili Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından “nitelikli dolandırıcılık” ve “suç örgütü kurmak” suçundan re’sen soruşturma başlattı. Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in ise 20 Nisan Salı günü saat 19.50’de Arnavutluk Tiran’a gittiği öğrenildi.


İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Büyük vurgunu göstere göstere yapmış: Şok detay

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

PlayStation 5’e daha fazla özel oyun gelecek

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Türkiye onu konuşuyor: Faruk Fatih Özer Kimdir?

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Eski Mac sahipleri için kötü haber

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

CoD: Cold War’un yeni operatörü ortaya çıktı

En Çok Okunanlar

Eski MİT'çi Mehmet Eymür: Bu işin sonu siyasi cinayetlerdir

İllere göre haftalık vaka sayıları açıklandı

Btc Turk'ten 'hacklendi' iddialarına resmi açıklama

Otomobil sektöründe çip krizi büyüyor

Haydarpaşa Garı'ndaki kazılarda 2 bin 400 yıllık anıt bulundu

Süper Lig'in şampiyonu Beşiktaş Türkiye Kupası'nı da aldı!

Türkiye'de son 24 saatte 11 bin 937 yeni vaka tespit edildi, 203 can kaybı yaşandı

Thodex soruşturmasında şirketin finans uzmanı ile yazılımcısı gözaltına alında

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Medeniyetler şehri Kudüs'ün ruhunu ve dokusunu bilen Türkiye yeni bir nöbet için devreye girmelidir.