ve Oscar… #3 BAFTA, SAG ve DGA Ödülleri’nin Değerlendirilmesi, En İyi Yönetmen ve En İyi Oyuncu Kategorilerinde Oscar’ın Favorileri

ve Oscar… #3 BAFTA, SAG ve DGA Ödülleri’nin Değerlendirilmesi, En İyi Yönetmen ve En İyi Oyuncu Kategorilerinde Oscar’ın Favorileri appeared first on Filmloverss .

Film Loverss - 17-04-2021 8:21, Perşembe


ve Oscar’ın… üçüncü bölümünde Erhan Tan, İbrahim Cem Özsefil ve Zeynep Pınar Uçar, Oyuncular Birliği (SAG), Yönetmenler Birliği (DGA) ve BAFTA Ödülleri’nin dağıtılmasıyla birlikte ödül sezonunun nabzını tutmaya devam ediyor. Şimdiye kadar dağıtılan ödüller üzerinden En İyi Yönetmen ve En İyi Oyuncu kategorilerinde Oscar yarışını önde götüren isimler değerlendiriliyor.

93. Akademi Ödülleri’nin sahiplerini bulacağı 25 Nisan’a adım adım ilerlerken, ödül sezonunun önemli duraklarından üçünde daha ödüller sahiplerini buldu: BAFTA Ödülleri, Yönetmenler Birliği Ödülleri (DGA) ve Oyuncular Birliği (SAG). Özellikle Oyuncular Birliği Ödülleri, oyunculuk kategorilerinde Oscar yarışını kimin önde götürdüğüne dair önemli ipuçlarına sahip olmamızı sağladı. Zira geçtiğimiz yıllara baktığımızda, Oyuncular Birliği tarafından ödüle layık görülen isimlerin genelde Oscar’ın da sahibi olduğunu görüyoruz. Bu yüzden Oscar’ın önemli bir göstergesi olan Oyuncular Birliği’nde bu yıl kazananlar Viola Davis (Ma Rainey’s Black Bottom), Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom), Yuh-Jung Youn (Minari) ve Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah) oldu. Boseman ve Kaluuya bu son ödüllerle birlikte kendi kategorilerinde favori olarak yerlerini sağlamlaştırırken, Yuh-Jung Youn bugüne kadar net bir favorisi olmayan En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinde bir adım öne geçti. En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde ise net bir favoriden söz etmek neredeyse imkânsız. Oyuncular Birliği’nde ödülün sahibi Viola Davis olsa da, Promising Young Woman filmindeki rolüyle Carey Mulligan da bu kategoride iddialı olmaya devam ediyor. Yarışta Davis ve Mulligan’ın hemen arkasında yer alan Frances McDormand (Nomadland) da henüz tam anlamıyla ihtimaller arasından çıkarılmış değil.

Yönetmenler Birliği’ne geldiğimizde ise sinema tarafından En İyi Yönetmen ödülünü bir kez daha Nomadland filmiyle Chloé Zhao‘nun kazandı. Bu da çok büyük bir sürpriz yaşanmadığı takdirde 25 Nisan gecesi Oscar heykelciğini Zhao’ya gideceği anlamına geliyor.

ve Oscar… #3 BAFTA, SAG ve DGA Ödülleri’nin Değerlendirilmesi, En İyi Yönetmen ve En İyi Oyuncu Kategorilerinde Oscar’ın Favorileri

Adayların belirlendiği sistemde önemli değişiklikler yapmasına bağlı olarak bu yıl alışık olduğumuzdan farklı bir aday listesiyle karşımıza çıkan BAFTA Ödülleri’nde de En İyi Film ödülünün sahibi Nomadland oldu. Oyunculuk kategorilerinde ise ödüller Frances McDormand, Anthony Hopkins, Yuh-Jung Youn ve Daniel Kaluuya’ya gitti.

Ödül sezonunun nabzını tuttuğumuz podcast serimiz ve Oscar’ın… bu yılki üçüncü bölümünde Erhan Tan, İbrahim Cem Özsefil ve Zeynep Pınar Uçar, Oyuncular Birliği (SAG), Yönetmenler Birliği (DGA) ve BAFTA Ödülleri’nin dağıtılmasıyla birlikte ödül sezonunun nabzını tutmaya devam ediyor. Şimdiye kadar dağıtılan ödüller üzerinden En İyi Yönetmen ve En İyi Oyuncu kategorilerinde Oscar yarışını önde götüren isimler değerlendiriliyor.. Podcast’i aşağıdaki linklerden dinleyebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Game of Thrones Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gereken 15 Detay

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

İki Film Arası #2 Elçin Yahşi’yle Festival Anıları

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Paribu ile Günün Filmi: Arkadaşlar Arasında

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Leos Carax’ın Adam Driver ve Marion Cotillard’lı Annette Filminden İlk Fragman Yayınlandı

En Çok Okunanlar

'2018'de ortak aday çıkmadı, Türkiye 5 yıl kaybetti' diyen Babacan: Abdullah Gül'e teklif yapıldığında ben de masadaydım

Kadın doktor, kocası tarafından işkence gördükten sonra göğsünden bıçaklanarak öldürüldü

Parti içinden Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'ye istifa çağrısı yapıldı

Dehşet evi! Eşi ve onun oğluna saatlerce işkence edip...

Son dakika... Otobüse bombalı saldırı! Ülke sarsıldı

Otomobil Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

Yılın Oyunu Resident Evil Village'i Nihayet Bitirdik: İşte Görüşlerimiz [İnceleme]

İzmir'de tam kapanma kurallarına uymayanlara 34 milyon liranın üzerinde ceza

Söylenen saatte uyuyana 12 bin 300 lira