WhatsApp kullanıcı sözleşmesi ile ilgili yeni gelişme

WhatsApp’ın yeni kullanıcı sözleşmesi için verdiği süre haftaya doluyor. Yeni kullanıcı sözleşmesi konusunda kararlılığını sürdüren WhatsApp, henüz sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların ne tür yaptırım ile karşılaşacağını açıklamadı. WhatsApp kullanıcı sözleşmesi için son gün 15 Mayıs Aralık 2020’de yeni sözleşme ile ilgili açıklama yapan şirket, birçok kullanıcı tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Hükümetlerin ve kullanıcıların tepkisini çeken

Shiftdelete.net - 07-05-2021 3:31, Perşembe

WhatsApp’ın yeni kullanıcı sözleşmesi için verdiği süre haftaya doluyor. Yeni kullanıcı sözleşmesi konusunda kararlılığını sürdüren WhatsApp, henüz sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların ne tür yaptırım ile karşılaşacağını açıklamadı.

WhatsApp kullanıcı sözleşmesi için son gün 15 Mayıs

Aralık 2020’de yeni sözleşme ile ilgili açıklama yapan şirket, birçok kullanıcı tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Hükümetlerin ve kullanıcıların tepkisini çeken olayın ardından WhatsApp, geri adım atmak zorunda kaldı.

Facebook çatı şirketine ait olan uygulamalar, sanının aksine Aralık ayından bu yana yaklaşık 150 milyon aktif kullanıcı kazandı. Yeni kullanıcı sözleşmesi duyurulduktan sonra WhatsApp uygulamasını silen çoğu kullanıcı belli bir süre sonra tekrar yükledi.

WhatsApp sözcüsü, “WhatsApp’ın yenilenen kullanıcı sözleşmesi  hakkında bilgilendirdiği kullanıcıların büyük çoğunluğu güncellemeyi kabul etti. Uygulamamız büyümeye devam ediyor. 15 Mayıs’ta sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılara şimdilik herhangi bir yaptırım uygulanmayacak.” ifadelerini kullandı. Önümüzdeki haftalarda sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılara

Birkaç hafta içerisinde sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların uygulamanın bazı özelliklerini kullanamayacağı tahmin ediliyor. WhatsApp, 2016 yılında değiştirilen gizlilik politikası sayesinde telefon numaraları ve cihaz bilgileri gibi belirli hassas verileri Facebook ile paylaşıyor.


İlginizi Çekebilir

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Sanayi ve Teknoloji Bakanı’ndan Starlink açıklaması

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Hazine ve Maliye Bakanı’ndan kripto para açıklaması

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Sony yeni bir PS5 üzerinde çalışıyor: Daha mı güçlü?

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Kingston DDR5 bellek modülleri için tarih verdi

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing

Qualcomm Snapdragon işlemcilerde kritik açık

En Çok Okunanlar

Android telefonlara hangi özellikler gelecek?

Süper Lig'de takımların harcama limitleri açıklandı

Son dakika| Türkiye'nin Galler maçı 11'i belli oldu

Bakan Koca açıkladı: Aşılama yaşı 35’e düştü

Putin: Ortada bir düşmanlık yok, büyükelçiler görev yerlerine dönecek

İran'da iki cumhurbaşkanı adayı seçimden çekildi

Türkiye'de koronavirüs: Son 24 saatte 6 bin 221 vaka, 71 can kaybı

Türkiye, Euro 2020'deki ikinci maçında Galler'e 2-0 yenildi

Fed, politika faizini sabit tuttu